O nas

about_team

Każdy członek naszego zespołu ma wielkie umiejętności i zapał do uczestnictwa w projekcie CanSat. Mieszkamy w różnych miastach, więc ustalamy pracę tak, aby każda osoba mogła pracować nad swoim zadaniem samodzielnie. Spotykamy się co tydzień, aby łaczyć nasze wyniki i przedyskutować kolejne zadania.

Każdy członek naszego zespołu jes ekspertem w innej dziedzinie: mamy programistów, elektroników, fizyków, chemików i modelarzy wśród nas. Każdy z nas pracuje w swojej dziedzinie:

Ewelina intersuje się chemią, fizyką i elektroniką. Jej talent i wytrwałość zostały docenione w licznych konkursach. Otrzymuje stypendium z Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Ewelina zajęła pierwsze miejsce w “Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej” oraz z powodzeniem bierze udział w innych konkursach chemicznych, fizycznych i elektronicznych.

Mateusz ineteresuje się technologią informacyjną, matematyką i elektroniką. Każdego roku z powodzeniem bierze udział w “Olimpiadzie Informatycznej” i “Olimpiady Matematycznej”. W wolnym czasie buduje wiele różnych urządzień, zaczynając od prostych sterowników i przetwornic wysokiego napięcia do serowników automatyki domowej, wyskoenergetycznych dział magnetycznych i robotów. Również interesuje się misjami kosmicznymi i w szerszym znaczeniu wszechświatem.

Bartosz jest entuzjastą programowania i lingwistyki. Jest jednym z administratorów polskiej Wikipedii, gdzie zarządza techniczną stroną pojektu. W wolnych chwilach tłumaczy artykuły z wersji angielskiej. Także bierze udział projektach otwartego porgramowania takich jak MediaWiki. Jego ulubionymi gatunkami muzycznymi są rock i post-rock.

Grzegorza pasją jest elektronika cyfrowa i tworzenie projektów opartych na mikrokotrolerach. Jest jednym z administratorów szkolnej sieci komputerowej. Otrzymuje stypendium z Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Podczas poprzedniego roku wygrał wiele konkursów z fizyki, elektroniki i technicznych: był 11-sty w “Olipiadzie Wiedzy Technicznej” i 6-sty w “Ogólnopolskiej Olipiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektroniczej” w grupie elektrycznej. Grzesiek ma duże doświadczenie w elektronicznych projektach np. zbudował świetną cewkę Tesli i przeprowadzał eksperymenty z promieniowaniem podczerwonym.

Michał Gumiela jest liderem naszego zespołu. Interesuje się fizyką eksperymentalną i elektroniką. Otrzymuje stypendium z Krajowego Fundusz na Rzecz Dzieci. Michał odbył straż w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Wygrał wiele konkursów. Dostał wyróżnienie w międzynarodowym konkursie “First Step to Nobel Prize in Physics”. Tego roku napisał dwie prace naukowe: o sile dziłającej na asymetryczne kondensatory oraz o wpływie promieniowania jonizującego na CMOS/CCD kamery.

Łukasz jest solidną osobą, na której zawsze można polegać. Jego hobby’m jest programowanie, fotografia i tworzenie stron internetowych. Jest jednym z administratorów szkolnej sieci komputerowej. Również kocha tenis, narciarstwo i MTB, jak i piesze wędrówki. W ostatnim roku wygrał “Ogólnopolskę Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektroniczej” w grupie teleinformatycznej.

Antoni intersuje się historią II Wojny Światowej i modelowaniem. W wolnym czasie pracuje na  modelami: samolotów, odrzutowców i zbiorników, które są wykonywane z mocnego papieru, plastiku albo włókna węglowego. Również interesuje się elektroniką. W tym roku udało mu się zbudować działo magnetyczne.

Michał Zieliński jest najbatdziej zaawansowanym programistą w naszym zespole. Programuje głównie w Pythonie, Javie i C. Pisze i portuje aplikacje otwartego oprogramowania dla Android OS. Również napisał eksperymentalny interpreter Pythona i sieciową grę wieloosobową. Jego specjalizacją jest matematyka i informatyka. Jest jednym z administratorów szkolnej sieci komputerowej.